12مجموع 18 مطلب دانلود
12مجموع 18 مطلب دانلود

کاتالوگ در حقیقت کتابچه کوچکی میباشد که در آن اطلاعات کامل کالا درج میشود و پس از چاپ در تیراژ بالا در اختیار فروشنده و یا مصرف کننده قرار میگیرد. طرح کاتالوگ اهمیت بسیار زیادی در جذب مخاطب دارد و هر چه طرح گرافیکی به کار رفته بر روی کاتالوگ جذابتر باشند در نتیجه مخاطب رغبت بیشتری به خواندن آن از خود نشان میدهد. اما یک طرح لایه باز کاتالوگ خوب و تاثیرگذار باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

طرح لایه باز کاتالوگ باید متناسب با نیاز مشتری و همچنین نوع کالا باشد. به اطلاعاتی که مشتری در اختیار طراح قرار میدهد باید توجه شود و نسبت به اطلاعات مشتری طراحی صورت گیرد. از یک نوع طرح PSD کاتالوگ نمیتوان برای هر کالایی استفاده نمود. رنگ و همچنین فونت متون باید برای هرکالا در طرح کاتالوگ متفاوت در نظر گرفته شود. بهتر است از سه نوع فونت در طرح لایه باز کاتالوگ استفاده شود. برخی از طراحان برای طرح کاتالوگ از فونت های زیادی استفاده میکنند که همین موضوع باعث میشود تا کاتالوگ جلوه ظاهری شلوغ و گیج کننده ای پیدا کند. از سه فونت مختلف میتوانید به ترتیب برای عنوان اصلی، عنوان فرعی و شرح کالا استفاده نمایید. نیازی به استفاده از فونت های زیاد و متنوع که باعث سر در گمی مخاطب میشود نیست.

طرح لایه باز کاتالوگ

طرح کاتالوگ باید از عکس های مرتبط با محصول برخوردار باشد. عکس هایی که برای طرح لایه باز کاتالوگ به کار میروند نباید هیچگونه تفاوتی با محصول واقعی داشته باشند. استفاده از عکس های غیر مرتبط برای طرح لایه باز کاتالوگ میتواند اعتماد مخاطب را به محصول و همچنین شرکت تولید کننده محصول کم کند.

عکاسی صنعتی یکی از راهکارهای بالابردن تاثیرگذاری کاتالوگ میباشد. تولید کننده میتواند عکس هایی که از محصولات خود با کیفیت بالا ثبت کرده است را در اختیار طراح قرار دهد تا آنها را  در طرح PSD کاتالوگ درج نماید. عکس از محصولات میتواند تا چند برابر بیشتر از عکس هایی که با جستجوی اینترنتی به دست می آیند تاثیرگذار باشند. تولید کننده اگر امکان ثبت تصویر از محصولات را نداشته باشد باید عکس هایی را از اینترنت دریافت نماید که کاملا با محصول مورد نظر تطابق داشته باشد و همچنین این عکس ها از کیفیت بالایی نیز برخوردار باشند.

غلط های املایی در طرح لایه باز کاتالوگ معمولا دست کم گرفته میشوند که کاملا اشتباه است. هیچگونه غلط املایی در طرح کاتالوگ نباید وجود داشته باشد زیرا مصرف کننده به ناشی بودن طراح پی خواهد برد. بهترین روش خرید طرح لایه باز کاتالوگ مراجعه به سایت آنلاین طرح میباشد که انواع طرح PSD کاتالوگ در زمینه های مختلف را بفروش میرساند و روش نوینی در فروش طرح لایه باز کاتالوگ را ابداع کرده است

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :