1مجموع 1 مطلب دانلود
1مجموع 1 مطلب دانلود

وکتور از انواع عکس میباشد که در نگاه اول هیچ تفاوتی با عکس های معمولی ندارد اما در حقیقت از لحاظ کیفیت تفاوت زیادی با عکس های معمولی دارد. عکس های معمولی در هنگام بزرگنمایی با  افت کیفیت زیادی مواجه میشوند اما عکس وکتور را حتی اگر۱۰ بار نیز بزرگنمایی کنید با هیچگونه افت کیفیتی مواجه نخواهند شد. عکس وکتور به دلیل کیفیت بالایی که دارد برای طراحی لوگو و طراحی آرم، طراحی متن های گرافیکی، طراحی آیکون و طراحی شکل و ابزارهای گرافیکی مناسب می باشد. طرح لایه باز وکتور از مزیت های زیادی برخوردار است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

طرح لایه باز وکتور همانطور که گفته شد از کیفیت بالایی برخوردار هستند و قابل مقایسه با عکس های پیکسلی نیستند. همین موضوع باعث شده تا بیشتر  طراحان و افرادی که در این زمینه فعالیت میکنند برای بالا بردن کیفیت کار خود از طرح PSD وکتور به جای عکس های پیکسلی استفاده کنند. بخصوص اگر پای طراحی لوگو و آرم در میان باشد تنها گزینه ای که به ذهن طراح میرسد استفاده از طرح لایه باز وکتور میباشد.

طرح لایه باز وکتور از لبه های صافی به هنگام بزرگنمایی برخوردار است و به همین دلیل بهترین عکس برای طراحی میباشد. زمانی که از طرح لایه باز وکتور برای طراحی استفاده شود اگر تصویر مورد نظر را تا حد زیادی نیز بزرگنمایی نمایید به هیچ وجه با افت کیفیت مواجه نخواهد شد و همین موضوع باعث شده شارپ بودن و کیفیت بالای آن جلب توجه زیادی کند.

طرح لایه باز وکتور

رنگ ها در طرح لایه باز وکتور بسیار جذاب تر و با کیفیت تر هستند. رنگ ها از عناصری در عکس هستند که میتوانند در جذابیت آن تاثیر زیادی داشته باشند. کیفیت رنگ طرح لایه باز وکتور به حدی بالا است که میتواند در جذب بیننده تاثیر بسیار  زیادی داشته باشد.

طرح لایه باز وکتور از هیچ گونه پس زمینه ای برخوردار نیست که همین موضوع باعث میشود تا دست طراح برای طراحی باز تر باشد و به راحتی بتواند عکس های وکتور را در نرم افزارهایی همچون فتوشاپ و کورل به کار ببرد. برای اینکه قسمتی از عکس های معمولی برداشته شود ابتدا طراح باید با نرم افزارهای موجود در فتوشاپ و سایر نرم افزارهای کاربردی قسمت مورد نیاز خود را از تصویر اصلی جدا نماید که کاری زمانبر میباشد اما طرح PSD وکتور اینگونه نیست و دیگر نیازی به استفاده از ابزار و صرف وقت برای جدا نمودن قسمت مورد نظر نمیباشد.

سایت آنلاین طرح انواع طرح لایه باز وکتور برای هر زمینه کاری را به صورت اینترنتی در اختیار طراح قرار میدهد و نیازی نیست تا با سرچ در گوگل به دنبال طرح PSD وکتور باشید. خرید طرح لایه باز وکتور از سایت آنلاین طرح بسیار راحت و با چند کلیک ساده انجام میشود.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :